KONST / Litografier / Färglitografi 7437078
*
nr 743 7078
Yrjö Edelmann
(1941-2016), Sverige
Färglitografi , Yrjö Edelmann (f. 1941), Absolut vodka, p. t, motivets mått: 89x64
Kondition: löst blad
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:10:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 14:37:36
1
1.000 kr
23/2 19:23:00
2
750 kr
26/2 19:02:50
3
1.000 kr
26/2 19:03:38
3
1.100 kr
27/2 09:57:33
1
1.500 kr
27/2 18:43:24
4
1.500 kr
27/2 18:43:41
4
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Läs mer om Yrjö Edelmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absolut vodka färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yrjö edelmann
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Yrjö Edelmann
Kondition: löst blad
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Yrjö Edelmann
nr 743 7078
Yrjö Edelmann
(1941-2016), Sverige
Färglitografi , Yrjö Edelmann (f. 1941), Absolut vodka, p. t, motivets mått: 89x64
Kondition: löst blad
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 14:37:36 | 1 | 1.000 kr |
23/2 19:23:00 | 2 | 750 kr |
26/2 19:02:50 | 3 | 1.000 kr |
26/2 19:03:38 | 3 | 1.100 kr |
27/2 09:57:33 | 1 | 1.500 kr |
27/2 18:43:24 | 4 | 1.500 kr |
27/2 18:43:41 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk mÃ¥lare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.Läs mer om Yrjö Edelmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absolut vodka färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yrjö edelmann
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25